24 maja 2017 r. w Miejskim Gimnazjum nr 4 odbył się VI Międzygimnazjalny Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej pod patronatem Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej – Duraj. Gimnazjaliści rozwiązywali najpierw test dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy, a następnie mieli możliwość zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce. Indywidualnie udzielali pierwszej pomocy osobie poparzonej olejem podczas gotowania obiadu, poszkodowanym z krwotokiem z podudzia oraz z zatrzymaniem krążenia. Zespołowo ratowali pieszego potrąconego przez samochód. Wszystkie startujące zespoły doskonale poradziły sobie z przygotowanymi przez strażaków zadaniami.

Równocześnie odbywały się III Strażackie Zawody Pożarnicze, w których startowali gimnazjaliści z MG 4.

Konkurencja indywidualna:

I miejsce: Julia Wróblewska – Miejskie Gimnazjum nr 4

II miejsce: Karolina Majchrzak – Miejskie Gimnazjum nr 4

III miejsce: Liwia Baran – Miejskie Gimnazjum nr 2

 

Konkurencja zespołowa:

I miejsce: Miejskie Gimnazjum nr 4

II miejsce: Miejskie Gimnazjum nr 2

III miejsce: Miejskie Gimnazjum nr 3

 

 

Strażackie Zawody Pożarnicze dla uczniów MG 4:

I miejsce: Dawid Wilk

II miejsce: Paweł Piech

III miejsce: Wojciech Jabłoński